Рулонні штори − це популярний спосіб сонцезахисту для житлових будинків і квартир, а також для офісних приміщень. Вони мають ергономічний дизайн, стильний вигляд, можуть бути стриманими і практично непомітними або створювати в інтер'єрі яскравий акцент. Крім того, за необхідності їх можна поєднувати з традиційними шторами.

Основна особливість тканинних ролет − це можливість регулювати рівень затемнення, захищати приміщення від перегріву в спекотні дні та ефективно економити простір. Давайте розглянемо, що потрібно знати про рулонні штори: які бувають види і в чому полягають їхні відмінності одна від одної.

Види рулонних штор

День-ніч

Рулонні штори день-ніч складаються зі смужок, що чергуються − напівпрозорих і повністю непрозорих. Таке полотно складається вдвічі і зсувається за допомогою спеціального механізму, в результаті чого смужки перекривають одна одну, створюючи різні рівні сонцезахисту. Рулонні штори день ніч мають стриманий і елегантний вигляд, однаково вдало вписуючись у житлові та офісні інтер'єри.

Міні-штори

Завдяки простоті монтажу та експлуатації, а також невисокій вартості, рулонні міні-штори часто використовують у квартирах і офісах. Компактна система підбирається за шириною вікна і підходить для всіх типів віконних конструкцій, крім розсувних. У міні-штори немає бічних напрямних, а тканина намотується на просту трубу з алюмінію. Для управління використовується ланцюговий механізм, а як кріплення − гачки або двостороння клейка стрічка.рулонні штори

Блекаут

Рулонні штори блекаут призначені для повного затемнення кімнати, досягти якого дає змогу тканина із сатиновим переплетенням волокон. Щоб забезпечити повну світлоізоляцію, конструкція має бути оснащена бічними напрямними, які запобігають проникненню світла в отвори між полотном і сторонами вікна. Рулонні штори блекаут − оптимальний варіант для спальної кімнати, а також для дитячої.

UNI

Згорнуте полотно таких рольштор розміщується в касетному блоці, а сама система кріпиться на стулці вікна. З боків проникненню світла заважають напрямні, а знизу спеціальна планка. Існує два варіанти ролетів UNI: з плоскими напрямними, що ефективно притискають полотно до скла, і з опуклими − призначеними для вікон різних розмірів.

Плісе

Зовні ролети-плісе схожі на жалюзі горизонтальної спрямованості. Їхнє полотно не згортається в рулон, а збирається складками, як гармошка, і піднімається вгору. Закріплюється така конструкція на верхній рамі вікна за допомогою спеціальних кронштейнів. Естетичні, затишні та елегантні, плісировані штори можна знайти в широкій палітрі кольорів, які чудово впишуться в житлові та офісні інтер'єри.

Дімаут

В основі таких ролет − спеціально розроблена світлозахисна тканина, яка надійно захищає кімнату від сонячних променів і нічних ліхтарів. Часто використовується в житлових будинках і квартирах, а також в офісах, оранжереях, нічних клубах, готелях, планетаріях, лікарнях та інших громадських приміщеннях.

рулонні штори день ніч

Особливості конструкції

Усі види рулонних штор можна умовно розділити на дві категорії − із закритою або відкритою конструкцією.

  1. Відкриті варіанти складаються з валу, на який накручується тканинне полотно, напрямних ниток, нижнього кріплення і керуючого ланцюжка. Така конструкція кріпиться вгорі вікна і відкриває погляду всі елементи системи.

  2. Закриті моделі ховають валик і напрямні в короб, що щільно прилягає до віконної рами. Вони мають акуратніший і лаконічніший вигляд, але відрізняються вищою вартістю.

Рольштори будь-якої конструкції прості в установці, а за необхідності їх можна швидко зняти і перевісити на інше місце. Різноманітність видів, кольорів і фактур дає змогу вибрати підходящий варіант для будь-якого інтер'єру, вирішуючи завдання повного або часткового затемнення.