Сьогодні, в епоху швидкого розвитку технічного прогресу та активного способу життя, люди приділяють велике значення повноцінному відпочинку. Тому створення комфортної обстановки в будинку має першорядну роль. Під час облаштування внутрішнього простору житлового приміщення обов'язково враховується оформлення віконних прорізів. У ньому має бути комфортно в будь-яку погоду і в будь-який час доби, при цьому має дотримуватися приватність життя і захист від сторонніх очей.

Розглянемо, які рулонні штори краще захищають від сонця. Під час вибору виробів необхідно враховувати їхні конструктивні характеристики та властивості тканин, які для цього використовуються. 

Параметри, на які потрібно звертати увагу під час вибору штор:

  • орієнтація вікон щодо сторін сонця;

  • розміри приміщення і віконних прорізів;

  • призначення кімнати;

  • дизайн простору.

Як захистити квартиру від сонця і спеки?

Вибір віконної системи, яка захищатиме приміщення від надмірно яскравого світла і сторонніх поглядів, залежить від поставлених задач, дизайну інтер'єру та побажань замовника.Як захистити квартиру від сонця і спеки?

Ролети

Ролети, по суті, є різновидом жалюзі, але кріпляться вони зовні вікна. Також, на відміну від класичних жалюзі, ламелі ролет не повертаються, а доступ світла регулюється підняттям полотна. Завдяки тому, що вони закривають віконний отвір суцільним полотном і можуть фіксуватися замком, найчастіше їх встановлюють як захист. Їх можна побачити на вікнах перших поверхів будівель із комерційними приміщеннями. Також для обмеження доступу їх можна встановлювати на засклених лоджіях і балконах житлових будинків.

Цупкі штори

З функцією закриття вікон від сонця відмінно справляються штори блекаут. Вони виготовляються зі щільних, світлонепроникних матеріалів і мають ефект затемнення. Так забезпечується захист вікон від сонця в приміщенні, розташованому на сонячній стороні, поліпшується ефективність кондиціонера в підтримці комфортної температури повітря.

Чим закрити вікна від сонця: жалюзі

Жалюзі користуються великою популярністю при виборі захисту від сонця в приміщеннях. За видом напрямку ламелей вони бувають горизонтальними і вертикальними. Горизонтальні жалюзі із захистом від сонця справляються ефективніше. Управління здійснюється за допомогою мотузки або ланцюга. Ламелі повертаються під кутом, що дає змогу відрегулювати доступ світла в кімнату і зробити його комфортним, і водночас захистити від сторонніх очей.

Матеріали для виготовлення горизонтальних жалюзі бувають різними:

  • алюміній;

  • дерево;

  • пластик.

Найчастіше алюмінієві жалюзі можна зустріти в господарських або виробничих приміщеннях, а пластикові та дерев'яні більше підходять для житлових і офісних кімнат. Дерев'яні жалюзі зараз найбільш популярні, оскільки відмінно вписуються в сучасний інтер'єр і надають йому особливого шарму.

Вертикальні жалюзі також широко використовуються в оформленні приміщень. Вони виготовляються з тканини, колір якої можна підібрати під стиль інтер'єру. Тканина піддається спеціальній обробці, просоченню водо- і пилозахисними розчинами, завдяки чому жалюзі довгий час зберігають свою форму і презентабельний вигляд.

Маркізи

Цей вид захисту вікон кріпиться зовні приміщення і являє собою навіс із вологостійкого брезенту на металевому каркасі. Маркізи можуть встановлюватися стаціонарно або тимчасово. Це чудове рішення для відкритих балконів, терас. Вони надійно захистять від сонця й опадів.

Рулонні штори на вікна від сонця

Рулонні штори від сонця

Найпростіший варіант облагородити вікна на балконі – це повісити звичайні тканинні фіранки. Однак так не завжди вдається домогтися комфортного захисту від сонячних променів, або, навпаки, тканина виявляється дуже щільною і таку штору складніше відсовувати, щоб впустити світло в кімнату. Дуже зручним і актуальним варіантом є тканинні ролети або рулонні штори на сонячну сторону. Завдяки їх щільному приляганню до вікна забезпечується надійний захист приміщення від сонця. За необхідності можна легко їх підняти і дати доступ до світла.

Тканинні ролети виготовляються зі щільної тканини, що накручується на вал, і кріпляться до верхньої частини віконної рами. Тканини рулонних штор стійкі до впливу ультрафіолетових променів, і навіть бувають зі світловідбивним ефектом із зовнішнього боку. Також бувають рулонні штори день-ніч блекаут, в яких чергуються щільні і прозорі смуги.