Складно уявити собі життя або роботу в приміщенні без вікон. Вони дають нам змогу економити на освітленні, оцінювати погоду, провітрювати кімнату, спостерігати в хвилини дозвілля, що цікавого відбувається на вулиці, милуватися природою або вогнями великого міста.

Однак корисні в усіх відношеннях вікна мають і деякі мінуси:

 • у вікна першого поверху можуть заглядати всі, кому не ліньки, а у віконних отворах будівель, що стоять поруч, мешканці мимоволі спостерігають один за одним, а також за всім, що відбувається у квартирах навпроти;

 • опівдні, коли сонце особливо яскраве, промені проникають через скло, заважаючи займатися справами або відпочивати;

 • увечері, коли вмикається вуличне освітлення, у вікно може сильно світити ліхтар, що стоїть навпроти.

Звичайно, всі ці мінуси − не привід жити в приміщенні без віконних прорізів, але обґрунтована причина подбати про системи захисту від яскравих променів і сторонніх поглядів.

Основні сонцезахисні системи для віконних конструкцій

Як можна на пластикові вікна поставити захист від сонця? Існують різні способи, але до найпопулярніших відносять використання жалюзі, ролет або римських штор.

Жалюзі

Жалюзі − популярний захист від сонця на вікна квартири або офісу. Вони представлені в широкому розмаїтті варіантів, можуть бути горизонтально або вертикально спрямованими, а також плісированими.

 1. Горизонтальні − дуже затребувані алюмінієві варіанти, що оптимально підходять для приміщень з високою вологістю, таких як ванна кімната або кухня.

 2. Вертикальні тканинні − мають стильний вигляд і часто використовуються в офісних приміщеннях, проте існує чимало моделей, придатних для будинку або квартири.

 3. Плісе − допомагають створити затишний інтер'єр і теплу приємну атмосферу. Навіть у яскравий обідній день ефективно приглушують світло і чудово пасують до житлового інтер'єру.

рулонні штори на вікна

Рулонні штори

Сонцезахисні системи на вікна у вигляді рулонних штор не менш популярні, ніж жалюзі. Конструкція складається з вала і тканинного полотна, може бути відкритою, закритою або «день-ніч». Це зручні та практичні штори, представлені в найрізноманітніших кольорах, що дає змогу легко підібрати їх до будь-якого інтер'єру.

Завдяки простоті використання найбільш затребуваними вважаються відкриті ролети. Закриті відрізняються від них наявністю захисного короба, а рулонні штори системи день-ніч становлять щось середнє між жалюзі та тканинними ролетами.

Рулонні штори мають такі переваги:

 • широкий вибір кольорів і принтів;

 • акуратно виконаний край;

 • висока якість, безпека і довговічність матеріалів;

 • простий догляд;

 • можливість виготовлення для вікон будь-якого розміру.

Римські штори

римські штори

Основна відмінність римських штор − це можливість збирати їх красивими складками за допомогою спеціального шнура. Для будь-якого віконного отвору такі вироби можна виготовити індивідуально. Сонцезахисні системи роблять з якісних натуральних тканин різної щільності, фактур і забарвлень, створюючи відповідні варіанти для інтер'єрів різних стилів.

Основні переваги цього виду штор:

 • якісні натуральні матеріали, які довго служать;

 • широка палітра кольорів;

 • простий монтаж;

 • ефективний захист від сонця;

 • практичність і простий догляд;

 • естетичний і оригінальний зовнішній вигляд;

 • приваблива вартість.

Обираючи римські штори для захисту від сонця на вікна, варто звернути особливу увагу на характеристики полотна. Для розсіювання сонячного світла краще підбирати не надто щільну тканину, а для затемнення матеріали високої щільності. Якщо в інтер'єрі важлива естетика, віддавайте перевагу шторам з тонких легких тканин.

Таким чином, вибір тієї чи іншої віконної системи сонцезахисту залежить від конкретних цілей використання, стилю інтер'єру, а також особистих уподобань щодо використання та догляду.