Популярною заміною класичних фіранок є жалюзі або рулонні штори на вікна. Вибір товарів величезний, однак, що краще захищає від сонця? Щоб прийняти правильне рішення, необхідно ознайомитися з особливостями кожного різновиду.

Рулонні штори: опис і важливі нюанси

Рулонні штори для кухні або спальні представляють собою сонцезахисну конструкцію на рамі. Складаються вони з цільної матерії, що намотується на вал із пластмаси. Часто їх застосовують для декорування простору вікон. Для виготовлення рольштор використовують різноманітні матеріали. Популярністю користуються тканинні, паперові та бамбукові рулони. До важливих переваг цього варіанту варто віднести такі моменти:

 1. Простота експлуатації. Конструкція без особливих зусиль відкривається і закривається за допомогою акуратного ланцюжка. Заїдають вони вкрай рідко, тому незручності не виникнуть.

 2. Висока надійність. За умови професійного встановлення та регулювання термін служби рулонних штор може досягати десяти років.

 3. Можливість декорування полотен. Завдяки цій послузі ви зможете оформити віконний простір з урахуванням особистих уподобань.

 4. Наявність спеціального просочення. Вироби прості в догляді. Позбутися забруднень допоможе вологе прибирання з використанням спеціальних засобів.

 5. Є можливість регулювання рівня освітленості для моделей день-ніч. Власники зможуть змінювати інтенсивність світлового потоку, регулюючи ступінь перекриття прозорих і щільних смуг.

Не позбавлені рулонні штори і деяких нюансів, серед яких:

 1. Необхідність у постійному догляді. Незважаючи на простоту, чищення необхідно робити регулярно. Цей нюанс не сподобається тим, хто не полюбляє часті прибирання.

 2. Перед покупкою необхідно зробити точний замір свого вікна, адже такі конструкції виготовляють індивідуально.

Також існує ймовірність придбати неякісний матеріал або неправильно змонтувати систему. Важливо звертатися в перевірені компанії, які спеціалізуються на установці рулонних штор. Компанія Rolmax індивідуально підходить до виготовлення кожного замовлення і для рулонних штор день-ніч відбирає лише якісні та перевірені матеріали і фурнітуру.

что лучше рулонные шторы или жалюзи

Жалюзі - повноцінний елемент інтер'єру

У нинішній час жалюзі зустрічаються в багатьох оселях. Конструкції білого кольору стали повноцінними елементами інтер'єрів офісних приміщень. Позитивними сторонами жалюзі є:

 1. Якісний захист від яскравого світла. Це основне завдання виробів.

 2. Можливість регулювання рівня освітленості. Не всі рулонні різновиди мають таку функцію.

 3. Мінімалістичний зовнішній вигляд. Вироби акуратніші за класичні штори та тюль.

 4. Універсальність. Можна замовити конструкції, які підходять на вікна будь-яких форм і матеріалів.

Жалюзі також мають кілька мінусів, про які не варто забувати:

 1. Регулярний трудомісткий догляд. Вироби потребують постійного миття й очищення, оскільки на пластикових елементах швидко накопичується пил.

 2. Можливість деформації. На ламелі негативно впливають прямі сонячні промені, висока температура, тому через деякий час вони можуть змінювати форму.

что выбрать жалюзи или рулонные шторы?

Рулонні штори або жалюзі: що краще?

Що вибрати − жалюзі чи рулонні штори, вирішувати тільки вам. При цьому слід враховувати ваші вимоги, уподобання, а також особливості приміщення. Практичним, зручним і доступним за ціною варіантом являються тканинні рулонні штори день-ніч. Вони дають змогу підлаштовуватися під час доби, сезон, погоду за вікном. Крім того, конструкції відкривають перед вами простір для експериментів.

Більшість користувачів вважають, що жалюзі підходять виключно для офісів, але це зовсім не так. Вироби можна підібрати під стиль найрізноманітніших приміщень. Якщо вам важко визначитися, рекомендуємо звернути увагу на тканинні жалюзі день-ніч. Вони складаються з цільного полотна, зі смугами непрозорої та прозорої тканини невеликої ширини. При наявності сумнівів краще звернутися до фахівців.