Штори «день-ніч» − це сонцезахисна конструкція, представлена у вигляді напівпрозорих і прозорих широких горизонтальних ділянок тканини, які чергуються між собою. Саме через таку особливість полотна виріб називають «зебра».

Відрегулювати відсоток сонячного світла, що проникає в приміщення, можна, змінюючи розташування смуг. Так, вдень можна повністю відчинити вікно, зробити яскравість більш приглушеною або повністю закрити огляд на вулицю.

Рулонні штори день ніч: принцип роботи

Рулонні штори день ніч − що це, і який вони мають вигляд, знають більшість людей, але принцип їхньої роботи відомий далеко не багатьом.Як влаштована рулонна штора день ніч?

Як влаштовані тканинні ролети день-ніч? Системи можуть бути оснащені різними механізмами:

  1. Касетним. Механізм монтується до профілю, коли полотно піднімається, спрацьовує алюмінієва касета, прикріплена до напрямних.

  2. Пружинним. Невеликого зусилля достатньо для того, щоб відкрити або закрити конструкцію з пружинним механізмом.

  3. Ланцюговим. Полотно намотується на вал із фіксатором. Регулюють рівень висоти і положення ланцюжком.

  4. Автоматичним. Конструкція включає електропривід і контролер. Вироби з автоматичним механізмом можна відкрити дистанційно.

Незалежно від того, як працюють рулонні штори день ніч, всі вони оснащені полотном і відвісом. Завдяки цьому вони не мнуться в процесі використання. Найбільшою популярністю користуються моделі з ланцюговим або автоматичним механізмом, вони підходять як для житлових, так і для нежитлових приміщень.

Тканинні ролети «день-ніч»: які плюси і мінуси?

Рекомендуємо замовити рулонні штори день-ніч, оскільки вони відрізняються масою позитивних характеристик:

  1. Універсальність. Такі вироби підходять для встановлення практично в будь-якому приміщенні, актуальні як для офісу, так і для житлового будинку, квартири.

  2. Простота управління. Відкрити або закрити таку штору зможе навіть дитина.

  3. Економія простору. Не потрібно купувати громіздкі портьєри або тюль.

  4. Простота догляду. Ролети з тканини день-ніч не притягують пил, як класичні варіанти. Полотно сонцезахисних конструкцій просочене спеціальним розчином, який відштовхує частинки пилу. Для того щоб виріб тривалий час виглядав презентабельно, можна раз на 3-4 тижні протирати його щіткою з м'яким ворсом або злегка вологою мочалкою.

  5. Стильний дизайн. Приміщення має затишний і естетичний вигляд. Головне правильно підібрати відтінок моделі.

  6. Розширює простір. Горизонтальні лінії візуально збільшують площу кімнати. Відмінне рішення для малогабаритних квартир.

Власники рулонних штор день-ніч позитивно відгукуються про ці сонцезахисні конструкції. Єдиний недолік – висока вартість.рулонні штори день ніч принцип роботи

На що звертати увагу при виборі рулонних штор «зебра»?

Вибір рулонних штор – справа не проста. Перш за все, варто визначити, на який бік виходять вікна приміщення. Для прорізів, які виходять на сонячний бік, можна придбати модель з перловим напиленням, яка відмінно розсіює світло, робить його менш яскравим і агресивним. Для вікон, які виходять на північ, можна придбати тканинні жалюзі з нещільного полотна.

Перш ніж купити певну модель, потрібно почитати, як використовувати її правильно. Вироби відрізняються один від одного складом. Найкраще віддавати перевагу полотнам з гіпоалергенних, дуже міцних матеріалів. Вони мають стильний вигляд, довговічні, прості в догляді.

Важливо звернути увагу на відтінок і вибрати відповідну тканину для штор день-ніч. Матеріал може стати елементом, який акцентує увагу, або навпаки не буде кидатися в очі, доповнюючи загальну мелодію дизайну. Якщо виникають труднощі з вибором кольору, то можна віддати перевагу відтінку, який переважає в приміщенні.