Рулонна штора – це функціональна, сучасна конструкція, яка користується попитом серед людей у всьому світі. З її допомогою можна прикрити вікно без необхідності захаращувати його масивними шторами або гардинами. Тканинні ролети можна повісити не тільки в житловому, а й в офісному приміщенні. Далі про те, як правильно вибрати продукцію.

Які рулонні штори вибрати?

Рулонні штори приваблюють, перш за все, своєю універсальністю. У них дивовижним чином поєднуються зручність фіранок і практичність жалюзі. З їхньою допомогою можна створити комфортну атмосферу, заощадити простір і мати можливість регулювати рівень освітленості. Виріб представлено у вигляді валика, на який намотується тканинне полотно певного розміру. Щоб відкрити огляд з вікна, досить потягнути ланцюжок.

Тим, хто не знає, як вибрати рулонні штори, насамперед варто визначитися з їхнім типом. Вони можуть бути:

 1. Відкритими. Виробом легко керувати, він складається з валу і нижньої направляючої.

 2. Закритими. Валик на таких моделях захований у спеціальний короб. Також на виробах закритого типу є напрямні, завдяки яким полотно більш щільно прилягає до скла вікна і не рухається від протягу при відкритій стулці.

 3. Міні. Конструкція відкритого типу, яка монтується до віконної стулки. Хороше рішення для встановлення на пластикових вікнах. Для монтажу не потрібно свердлити віконну раму.

Також у каталогах сучасних магазинів можна побачити ролети «ловолайт». Це вироби великих розмірів, які відкриваються і закриваються за допомогою спеціального пульта.

Популярністю користуються рулонні штори «день-ніч». Вони представлені у вигляді полотна зі смужками з матеріалу з різною щільністю, так, можна вибрати потрібний рівень освітлення.

як вибрати рулонні шторияк підібрати рулонні штори

Як правильно вибрати розмір рулонних штор?

Перш ніж вибрати дизайн, варто визначитися з розміром. Як підібрати рулонні штори за розміром − знають не всі, тому краще дотримуватися нижчеописаних рекомендацій:

 1. Якщо віконна рама заглиблена, то варто вибрати виріб, який буде на 10 см ширшим за отвір. Висоту розраховують відповідно до висоти вікна, додаючи «про запас» 5-10 см. Важливо, щоб вікно легко відкривалося, навіть якщо тканинна ролета повністю піднята.

 2. Якщо вікно на рівні зі стіною, то важливо підібрати кріпильний елемент, який дасть змогу розташувати його на невеликій відстані від стіни. Ширина виробу має бути + 15 см до ширини прорізу, а висота – такою самою.

 3. Встановлюючи тканинні жалюзі на вікно, слід знати, що їхня ширина має бути на кілька сантиметрів більшою за отвір зі склом.

вибрати рулонні шторияк підібрати колір рулонних штор

Як підібрати колір рулонних штор?

Ролети в сучасних магазинах представлені у величезному асортименті, вони можуть бути:

 • однотонними;

 • з принтом;

 • з візерунком;

 • з фотодруком;

 • прикрашені додатковими елементами.

Якщо виникають труднощі з вибором кольору, варто прислухатися до нижченаведених порад:

 1. На вікнах, які виходять на північ, краще встановити конструкції теплих кольорів. Вони матимуть більш м'який і гармонійний вигляд.

 2. Якщо інтер'єр кімнати дуже яскравий, краще використовувати моделі спокійних відтінків.

 3. Вироби мають гармонійно поєднуватися з кольором стін і покриттям підлоги.

 4. Якщо кімната невелика, краще встановити ролети в пастельних відтінках.

 5. Полотна з малюнками або візерунками підкреслюють декор, їх краще встановлювати, якщо стіни однотонні.

Рулонна штора − прекрасне рішення для тих, хто полюбляє практичність і водночас не хоче жертвувати атмосферою комфорту та затишку. Їх можна встановити на вікні будь-якого типу і розміру. Стильний дизайн і простота управління − це важливі відмінності такого предмета інтер'єру.