Рулонні штори – це вироби, які широко використовують для оформлення віконних прорізів у сучасних інтер'єрах. Така конструкція відрізняється функціональністю, практичністю і стильним дизайном. Асортимент вражає своєю різноманітністю, вироби представлені в різних кольорах, з різних матеріалів. Можна підібрати модель для будь-якого типу приміщення. Головне підібрати розмір рулонних штор – для цього необхідно правильно зробити виміри вікна.замір вікна під рулонні штори

Особливості та переваги рулонних штор

Рулонні тканинні жалюзі вирізняються масою переваг. Пошити на замовлення класичні фіранки набагато дорожче, ніж придбати ролети. Також варто зазначити, що доглядати за гардинами і портьєрами не просто, їх потрібно правильно прати, прасувати і т.д. А якщо вибрати рулонні штори, то можна істотно заощадити свій час і сили. Серед інших переваг таких сонцезахисних конструкцій варто відзначити:

  • захист приміщення від сонячних променів і поглядів цікавих перехожих;

  • захист предметів інтер'єру від вигорання;

  • висока якість матеріалу робить виріб довговічним і зносостійким;

  • простота використання;

  • зручність регулювання;

  • компактність, економія вільного простору.

Якщо на вікні встановлено ролети, то підвіконня залишається вільним і його можна використовувати для своїх потреб. Якщо є необхідність, то можна додатково повісити гардини.

Як правильно зробити замір вікна для рулонних штор?

Рулонні штори відкритого типу

як правильно зробити замір вікна для рулонних штор?

Щоб правильно заміряти вікно, необхідно звернути увагу на такі параметри:

  1. Висоту рами. Для того щоб її виміряти, потрібно знайти верхню і нижню точку, обчислити відстань між ними.

  2. Ширину штапика. Необхідно знайти відстань від внутрішньої і зовнішньої точки по краях штапика.

Ролети відкритого типу не мають короба, в якому «захований» вал. На таких моделях видно рулон (валик). Ширина полотна приблизно на 30 мм менша, ніж весь виріб. Варто розуміти, що кронштейни виступатимуть за край рулону і для них теж потрібно залишити місце.

Також важливо враховувати відстань від країв штапика і стулки – з кожного боку потрібно залишити хоча б по 20 мм. Якщо не вистачає місця, то потрібно зменшити розміри рулонних штор на пластикові вікна.

Замір вікна під рулонні штори закритого типу

Ролети закритого типу мають короб, де знаходиться вал із сонцезахисним полотном. Потрібно знати, як визначити розмір рулонної штори такого виду, щоб вони ідеально підходили до габаритів віконного отвору.

У цьому разі потрібно точно визначити вид вікна, форму штапика, ширину і глибину. Такі заміри дадуть змогу вибрати конструкцію, яка зможе безперешкодно і повноцінно функціонувати.

Вимірюючи ширину і висоту скла, потрібно звертати увагу на конструктивні особливості виробу. Важливо враховувати висоту захисного короба. Щоб не виникло проблем з установкою, потрібно залишити мінімум 35 мм додаткової відстані.

Монтаж ролет в проріз

Щоб замовити рулонні штори за своїми розмірами для прорізу, необхідно всього лише правильно виміряти висоту і ширину виробу, залишивши запас 30-40 мм на кріплення.

Довжина багато в чому залежить від особливостей тканини. Якщо полотно дуже щільне, в намотаному стані воно створить широкий вал. Фахівці радять для проведення замірів використовувати металеву рулетку. Сантиметровою стрічкою складніше зробити точні вимірювання.