Рулонні штори відкритого і закритого типу – це сонцезахисні конструкції, які користуються популярністю в усьому світі. Завдяки широкому асортименту дизайнів кожен може підібрати виріб, який ідеально підійде для конкретного інтер'єру. Можна підібрати ролети як для класичних, так і для сучасних, нестандартних інтер'єрів.

Які переваги рулонних штор?

Тканинні ролети вибирають мільйони людей у всьому світі. І така популярність сонцезахисних конструкцій такого типу цілком виправдана їхніми перевагами, основні з них:

  • функціональність − відмінно блокують сонячне світло і захищають простір від сторонніх очей;

  • стильний дизайн − можна підібрати модель для будь-якого інтер'єру;

  • доступна вартість;

  • простота монтажу;

  • зносостійкість − вироби можуть прослужити тривалий час.

Сучасні рулонні штори день ніч дають змогу не тільки закрити віконний отвір, а й перетворити вигляд інтер'єру. Завдяки їм можна продовжити життя шпалер, меблів, килимів, оскільки вони будуть захищені від вигорання.

Тим, хто втомився від важкого текстилю, варто встановити тканинні ролети на віконні прорізи. Вони мають легкий і стильний вигляд, займають мінімум місця, тому підходять для малогабаритних приміщень.

Більшість людей, які придбали рольштори для однієї кімнати в будинку, з часом встановлюють їх майже у всіх приміщеннях. Їх легко монтувати, вони прості в догляді, не заважають відкриттю вікна, не змінюють колір під впливом сонця.

Типи рулонних штор

Рольштори дають можливість вибрати рівень освітленості в кімнаті. Зробити це можна вручну, або використовуючи пульт. Полотно штори може бути шовковим, бавовняним або синтетичним. Незалежно від матеріалу, з якого виготовлені вироби, всі вони просочені спеціальною речовиною, завдяки якій вони не електризуються, не притягують пил і вологу.

Ролети можуть бути оснащені закритою або відкритою системою. Не всі знають, чим відрізняються відкриті рулонні штори від закритих. Обидва види конструкції мають свої переваги та недоліки.Чим відрізняються відкриті рулонні штори від закритих?

Особливості рулонних штор відкритого типу

Конструкції відкритого типу представлені у вигляді вала, на який намотується тканинне полотно. Додаткові деталі не закривають полотно, тому видно процес його намотування. Встановлюють виріб, використовуючи бічні кріплення, монтувати їх можна на будь-якій висоті. Основні переваги, якими відрізняється відкрита система рулонних штор:

  • простота монтажу. Конструкція продається в наборі з усіма необхідними кріпильними елементами;

  • можна самостійно вибирати висоту встановлення. Ролети можна перевстановити, якщо з'явиться така необхідність. Демонтаж здійснюється дуже просто.

Рулонні штори відкритого типу можна встановити на кухні, в дитячій, у вітальні або навіть в офісі. Не рекомендується монтувати у ванній або в інших приміщеннях з підвищеним рівнем вологості.

Закриті рулонні штори

Що таке закрита система рулонних штор, можна зрозуміти навіть із назви. Такі вироби оснащені спеціальним коробом, який захищає полотно. У коробі є напрямні, завдяки яким тканина фіксується, не деформується і не провисає в процесі експлуатації. Коли полотно піднято, його зовсім не видно через короб.

Основні переваги моделей закритого типу:

  • лаконічний дизайн − ідеально підходить для інтер'єрів у класичному стилі;

  • захист полотна від пилу, вологи та інших негативних факторів.

Встановити касетні рулонні штори складніше, ніж вироби відкритого типу, але якщо заздалегідь вивчити інструкцію або подивитися відео установки, то проблем не повинно виникнути. А якщо самостійно змонтувати систему не вийде, можна звернутися по допомогу до фахівця.

Якому виду надати перевагу?

Неможливо однозначно відповісти, яким рольшторам віддати перевагу. У цьому разі варто орієнтуватися на особисті уподобання й особливості інтер'єру.

Багатьом подобаються рулонні штори день-ніч на вікна закритого типу, адже вони приваблюють покупців своєю зносостійкістю і лаконічним дизайном. Навіть складність монтажу не лякає більшість користувачів.

Що таке закрита система рулонних штор?

Закриті конструкції – це чудове рішення для тих, кому потрібно повністю затемнити приміщення. Такі моделі добре підходять для вікон, які виходять на південний бік. Завдяки щільному приляганню полотна до скла сонячні промені не проникають у приміщення, і в кімнаті комфортно, навіть якщо на вулиці спекотно.

Тканинні ролети відкритого типу більш доступні, тому їх можуть собі дозволити більшість користувачів. Виглядають вони стильно, сучасно, підходять для різних інтер'єрів. Їх можна придбати для встановлення в житловому або в офісному приміщенні. Відмінно поєднуються з легкими фіранками або тюлем.