Декоративне оформлення будь-якого приміщення – досить непросте завдання, яке має безліч нюансів і підводних каменів. Увагу в цьому питанні слід загострити на віконному текстилі. У деяких випадках зробити правильний вибір дуже непросто, оскільки варіантів декору величезна кількість. Традиційним рішенням є гардини і портьєри, сучасними варіаціями – рулонні або римські штори. Далі ми розповімо про особливості та переваги кожного різновиду.

Що означають римські штори?

Спочатку це були полотна з кільцями, крізь які протягували стрічки. З їхньою допомогою регулювали довжину під час відкриття або закриття отвору. Такий декор можна досить часто зустріти і в інтер'єрах, виконаних у сучасному стилі. Користувачі віддають перевагу римським шторам завдяки їхньому привабливому зовнішньому вигляду та універсальності. Для вибору найкращого способу оформлення вікон у кожній кімнаті слід ознайомитися з основними відмінностями між римськими та рулонними різновидами.

Що собою являють рулонні штори?

Сучасні рулонні штори – це особлива конструкція, яка при згортанні полотна навколо вала утворює рулон. Використовувати їх можна в якості єдиного декору, або разом з прозорими гардинами. Розмір полотен може бути практично будь-яким, тому ви без зусиль підберете потрібний виріб для ваших вікон. Важливою перевагою є різноманіття колірних рішень. Монтують конструкції на раму або на стіну зверху вікна. Полотна можна розташовувати на потрібній висоті, завдяки чому ви зможете створити комфортні умови для перебування в кімнаті в будь-який час.

Рулонні та римські штори: важливі відмінності між моделями

У багатьох людей, які шукають найбільш вдалий варіант декорування віконного простору, виникає питання: чим відрізняються рулонні штори від римських? Схожими є спосіб монтажу, сфера застосування, тривалий термін служби. Монтують обидві конструкції на стелю, віконну раму або отвір. Розміщують рулонні та римські штори в спальнях, кухнях, дитячих кімнатах, кабінетах і в офісах. Незважаючи на численні збіги, існує також кілька відмінностей:

  1. Візуальні особливості. У розгорнутому вигляді обидва варіанти повністю закривають віконний отвір. Однак при піднятті римські штори утворюють привабливі складочки, а рулонні – повністю відкривають вікно, оскільки полотно заходить у карниз.

  2. Конструкція виробів. Для управління використовується ланцюговий механізм або автоматика. Штори рулонні поступово намотуються на вал, який прихований у коробі, римські – тільки прикріплені до карниза. Для управління ними передбачені спеціальні вставки, необхідні для рівномірного драпірування.

  3. Використовувані матеріали. Для виготовлення римських штор використовують текстиль, який проходить спеціальну обробку. В результаті полотна набувають стійкості до вигорання і забруднень. Цей різновид дозволено прати. Рулонні штори не потребують спеціального догляду, оскільки на полотна нанесено пиловідштовхувальне просочення. Від'єднати рулон від короба для прання буде дуже непросто.

  4. Вартість. Рулонні моделі перебувають у бюджетній категорії, римські – у середньому та високому ціновому діапазоні. Останні коштують дорожче, оскільки мають спеціальний карниз і кілька елементів управління.

Який варіант буде кращим у кожному окремому випадку − вирішувати тільки вам. Під час самостійного створення проєкту інтер'єру будинку не варто забувати про функції, які цікавлять вас найбільше. Виникли сумніви або питання? Обов'язково зверніться по допомогу до фахівців, оскільки від цього залежить кінцевий результат.

Рулонні штори або римські − що краще?

Однозначної відповіді на питання «що вибрати?» не існує, оскільки все залежить від призначення приміщення, стилю інтер'єру, особистих уподобань господаря будинку, доступного бюджету та інших індивідуальних моментів.

Потребуєте ефективного захисту від прямих сонячних променів? Зверніть увагу на щільні рулонні сонцезахисні системи. Цей різновид не потребує особливого догляду. Будь-які забруднення можна досить просто видалити. Найчастіше тканинні ролети на вікна купують для офісних приміщень і кабінетів, але вони також зустрічаються і в будинках.

Конструкції допоможуть захистити особистий простір від цікавих поглядів чужих людей. Крім того, не доведеться шити дорогі портьєри. Щоб не обтяжувати простір, можна підібрати невагомі гардини. Якщо ви віддаєте перевагу лаконічним сучасним інтер'єрам, то можна і зовсім обмежитися рулонними шторами на вікнах.