Як ми любимо коротати час у вітальні – тут збираються всією сім'єю вечорами, приймають гостей, відзначають урочистості або просто відпочивають з улюбленою книгою після трудового дня.

Створити затишок у вітальні допомагають правильно підібрані сонцезахисні системи. При оформленні віконних прорізів у цьому приміщенні варто придивитися до рулонних штор. Вони мають хороші експлуатаційні характеристики і велику колірну гаму, завдяки чому підійдуть для будь-якого інтер'єру.

Переваги та недоліки рулонних штор

Порівняно зі стандартними фіранками, у рулонних можна виділити кілька основних переваг:

 1. На відміну від важких портьєр, легкі й мінімалістичні рулонні штори для вітальні не займають багато простору, дають змогу кількома рухами підняти їх, тим самим впустивши світло в приміщення, або навпаки – опустити, обмеживши його доступ.

 2. Збереження приватності. Рулонні штори у вітальню виготовляють зі щільних матеріалів, завдяки чому в опущеному стані захищають не тільки від яскравого світла, а й від сторонніх очей. Пропускні характеристики тканин бувають різні, тому легко можна підібрати моделі для різних приміщень: спальні, кухні, вітальні, кабінету, дитячої.

 3. Можливість підібрати модель під багато стилів інтер'єру. Великий вибір кольорів, однотонних і принтованих полотен.

 4. Простота в догляді. Полотно стійке до впливу ультрафіолету і пилу, легко миється. Практично протягом усього терміну експлуатації зберігають первісний вигляд.

Що стосується недоліків, то основний – це те, що такий вид сонцезахисних систем у деяких стилях інтер'єру буде недоречним або його складно підібрати. До таких належать: бароко, ампір, класика.

Які рулонні штори підійдуть у вітальню?

Тканинні ролети у вітальні можуть бути різних типів і розмірів. Сьогодні за індивідуальним замовленням можна виготовити такі вироби навіть на панорамні вікна.рулонні штори у вітальні

За конструктивними особливостями рулонні штори для вітальні діляться на:

 • відкриті, що складаються з алюмінієвого вала, тканинного полотна і механізму, який регулює його положення;

 • закриті, які мають з боків короби з направляючими.

Відкриті рулонні штори у вітальню в сучасному стилі мають низку переваг перед закритими:

 • довше зберігають первісний вигляд завдяки тому, що використовується якісна тканина і фурнітура під час виробництва;

 • конструкція забезпечує щільне прилягання полотна до вікна;

 • нижня планка перешкоджає деформуванню полотна під час провітрювання.

Таким чином, усі переваги відкритого виду полягають у тому, що вони практичні, доступні, зберігають свою форму і довго служать.

Види тканин для рулонних штор у вітальню

Люди все більше віддають перевагу екологічним натуральним матеріалам. Однак не у всіх випадках такий вибір буде виправданим, наприклад, природні матеріали менш стійкі до впливу ультрафіолету, ніж синтетичні. Вони схильні до вигорання і швидко втрачають привабливий вигляд.

У нашому каталозі представлені такі види полотен рулонних штор для вітальні:

 • однотонні;

 • з принтами;

 • під льон;

 • під бамбук;

 • під джут.

Останні три види припадуть до смаку любителям природних матеріалів. Візуально вони схожі на натуральні, але виготовляються з поліестеру, що має більш високі експлуатаційні характеристики. Також популярністю користуються штори рулонні день-ніч.

З чим мають поєднуватися тканинні ролети у вітальні?

Рулонні штори в інтер'єрі вітальні повинні виглядати гармонійно з навколишніми об'єктами. Потрібно підбирати їхній колір і фактуру так, щоб вони підходили під стіни, меблі та декор у кімнаті. Найчастіше віддається перевага універсальним пастельним нейтральним тонам: бежевому, сірому, білому.

Світлопроникність сонцезахисних конструкцій

Цей критерій визначає світлопропускну здатність полотен, тобто, яка кількість сонячних променів у відсотках потраплятиме в приміщення. Він також важливий, як і інші, і ділить рулонні тканинні ролети на такі види:

 • напівпрозорі з ефектом розсіювання світла;

 • дімаут, що мають середній ступінь затемнення на 60-80%;

 • блекаут, що перекривають доступ світла на 95-100%.

Штори блекаут підійдуть для вітальні, в якій є домашній кінотеатр. Полотно має тришарове прогумоване покриття і повністю блокує потрапляння світла в приміщення.