Рулонні штори стали незамінною складовою багатьох інтер'єрів нашого повсякденного життя. Однак крім вибору відповідного кольору, дизайну і типу ролет, важливо також вирішити, як вони будуть встановлюватися. Адже правильний вибір способу монтажу впливатиме на зручність використання і довговічність цього виробу. У цій статті ми детально розглянемо найбільш популярні методи, як встановити рулонні штори.

Як кріпити рулонні штори: вибір способу

Місце встановлення залежить від різних чинників, які слід врахувати, щоб забезпечити максимальну функціональність та естетичну відповідність.

Розташування рулонних штор залежить від багатьох факторів, які необхідно врахувати:

 1. Інтер'єр приміщення. Існує безліч варіантів, і вибір залежить від індивідуальних уподобань і особливостей дизайну.

 2. Розмір віконного отвору. Наприклад, якщо вікно маленьке, можна закріпити штори на стіні або стелі, щоб створити візуальне враження більшого розміру. У разі великих вікон потрібні міцніші шторні конструкції, які можуть бути досить важкими для встановлення на раму.

 3. Кількість частин вікна, які відчиняються. Якщо віконна система має одну або кілька стулок, що відчиняються, вироби можуть бути встановлені окремо для кожної з них. Знімні кронштейни можуть бути використані для полегшення процесу відкривання і закривання вікна.

 4. Вага самої конструкції. Важкі вироби можуть створювати значне навантаження на віконну раму, тому найоптимальнішим рішенням буде їхнє встановлення на стелю або стіну.

 5. Матеріал віконної рами. Дерев'яні рами можна легко і безпечно свердлити, особливо враховуючи, що отвори, які залишилися, можна легко закрити після видалення рулонних штор. Однак за наявності пластикової рами це може бути проблематично. Для пластикових поверхонь рекомендується використовувати двосторонній скотч, який забезпечує надійне кріплення.

як встановити рулонні штори

Встановлення рулонних штор зі свердлінням

Рулонні штори можуть бути прикріплені до пластикових і дерев'яних вікон як з використанням свердління рами, так і без нього. Якщо ви вирішите свердлити пластикову раму, слід враховувати, що це може призвести до появи отворів, які важко буде приховати в майбутньому.

Однак при роботі з дерев'яними рамами це не викличе великих проблем. Ви зможете легко приховати сліди попереднього кріплення, використовуючи шпаклівку і фарбу. У разі наявності стулок, які відчиняються на вікні, кожна штора має бути встановлена окремо.

Нижче представлена інструкція зі встановлення рулонних штор на пластикові вікна, використовуючи саморізи:

 1. Розпакуйте товар і перевірте його комплектацію.

 2. Вставте шестерні в кронштейни і з'єднайте їх із валом.

 3. Прикладіть конструкцію до вікна і зробіть позначки олівцем у місцях, де необхідно зробити отвори.

 4. Зверніть увагу, щоб полотно не заважало руху віконної ручки і точно відповідало розміру вікна.

 5. Виконайте свердління і закріпіть кронштейни штор саморізами. Встановіть заглушки на кронштейни.

 6. Опустіть полотно і перевірте працездатність механізму.

 7. Підлаштуйте висоту ланцюжка і встановіть обмежувач на нього.

 8. Нижню частину ролети можна закріпити до рами за допомогою магнітної стрічки або липучки, яку можна використовувати кілька разів.

як кріпити рулонні штори

Як кріпити рулонні штори без свердління?

Для того щоб підтримувати гарний стан ваших вікон і уникнути їхнього ушкодження, особливо якщо йдеться про пластикові рами, фахівці зі встановлення ролетів розробили прості способи монтажу за допомогою клейкої стрічки або пружинних кронштейнів.

Як прикріпити рулонні штори до пластикового вікна, використовуючи двосторонній скотч:

 1. Дотримуйтесь вказівок, щоб зібрати всю конструкцію.

 2. Протріть пластикову раму вологою ганчіркою, очистіть її від жиру, а також протріть спиртом карниз і дайте всьому висохнути.

 3. Приклейте смужку двостороннього скотча до кріплення, не знімаючи захисну плівку.

 4. Прикладіть рулон штори до рами і відзначте місце установки олівцем. Переконайтеся, що виріб не заважатиме роботі віконної ручки.

 5. Зніміть захисну плівку зі скотчу й акуратно приклейте кріплення до віконної конструкції за зазначеними лініями.

 6. Вставте вал із тканинною ролетою в кріплення і переконайтеся, що механізм підйому працює належним чином.

 7. Нижню частину тканини можна закріпити біля нижнього краю вікна з використанням магнітної стрічки або липучки.

Якщо ви сумніваєтеся у своїх можливостях виконати цю роботу самостійно, ви завжди можете довірити установку рулонних штор досвідченим фахівцям. У магазині Rolmax можна підібрати рулонні штори на замовлення під будь-який тип вікна і отримати консультацію щодо правильного і швидкого встановлення.