Під час вибору рулонних штор важливе значення має не тільки їхній зовнішній вигляд, але і якість полотен. Щоб визначитися, яка тканина буде найбільш вдалою в кожному окремому випадку, рекомендовано детально вивчити її, а також визначити сумісність з інтер'єрними рішеннями. Від цього залежить, який період рулонні штори в спальню або будь-яку іншу кімнату тішитимуть своїм виглядом, надійно захищатимуть від яскравого сонця і наскільки простою буде їхня експлуатація. Яка тканина використовується для рулонних штор – далі в статті.
Види тканин для рулонних штор
Основною вимогою до тканин є їхня практичність. Рулонні моделі вибирають за зручність, а також наявність спеціального антистатичного просочення. У результаті процес догляду за полотнами зводиться до мінімуму. Крім того, тканини мають бути міцними, вологостійкими, мати тривалий термін служби. Найбільш популярні матеріали для рулонних штор:
-
Поліестер. Недорогий варіант, який може собі дозволити кожен. Перевагами цих полотен є висока міцність, стійкість до вологи. Матеріал набуває стійкості до УФ-випромінювання завдяки застосуванню дисперсійних барвників.
-
Перероблений поліестер. Для виготовлення цього матеріалу використовують перероблений пластик, водночас нитки, які отримують, сертифіковані та екологічно безпечні. Полотна не тільки зберігають всі переваги звичного поліестеру, а й абсолютно не шкодять навколишньому середовищу.
-
Бавовна або льон. Натуральні матеріали не втрачають своєї популярності протягом довгих років. Цьому варіанту віддають перевагу прихильники всього натурального. Екологічні однотонні полотна мають естетичний зовнішній вигляд. Вони здатні привнести гармонію в будь-який інтер'єр. Не забувайте, що лляні та бавовняні полотна більш гігроскопічні порівняно з тканинами з синтетичних волокон. Вони швидко вигорають і з часом деформуються. Виробники знайшли вихід: комбінування тканин з волокнами різного походження (синтетичними, натуральними) у співвідношенні 50/50. У результаті полотна мають природний вигляд та характеризуються високою стійкістю до несприятливих зовнішніх впливів.
-
Поліамід. Найпоширенішими представниками цієї категорії є капрон і нейлон. Поліамідні матеріали міцні, стійкі до вигорання і високої вологості, мають естетичний зовнішній вигляд. Як матеріал для рулонних штор поліамід використовують рідко, оскільки він практично прозорий, має високу вартість. Більшість замовників все ж віддають перевагу поліестеру.
-
Полівінілхлорид. Основною перевагою цього варіанту є його абсолютна вологостійкість, тому властивості залишаються незмінними в будь-яких ситуаціях. Такі ролети часто монтують на відкритих майданчиках (верандах, терасах).
Тканину для виготовлення рулонних штор можна вибрати самостійно, але, щоб уникнути поширених помилок, рекомендовано звернутися за допомогою до фахівців.
Показник світлопроникності
Цей параметр є основним критерієм у процесі вибору. З назви випливає, що світлопроникність – це кількість світла, яке пропускає рулонна штора. Прозорі тканини мають високий показник. У продажу представлені рольштори з наступною світлопроникністю:
-
Прозорі Screen. Матеріали не тільки пропускають максимальну кількість світла, а й дають змогу побачити, що цікавого відбувається за вікном. При цьому тканина скрін захищає від цікавих очей. Для виготовлення використовують поліестер, скловолокно без покриття, а також з ПВХ-покриттям. До переваг прозорих рулонних штор варто віднести надійний захист від ультрафіолету, наявність антивідблискового ефекту, стійкість до вологи, тривалий термін служби.
-
Стандартної щільності Dim Out (до 50 %). Кращий варіант для оформлення більшості приміщень, що дозволяє забезпечити оптимальний рівень освітленості. Полотна мають теплоізоляційні властивості.
-
Світлонепроникні Black Out (100 %). Максимально захищають від світла, тому часто використовуються в місцях, де працює проектор. Також тканина блекаут для рулонних штор актуальна для сімей з маленькими дітьми.
-
Рулонні штори день-ніч з малюнком. Важливою відмінністю даної конструкції є можливість регулювати світловий потік по всій площі вікна. Для виготовлення рулонних штор зебра використовують двошарову смугасту тканину. Смужки з різним ступенем прозорості чергуються між собою. Для отримання потрібної освітленості необхідно прокручувати полотна для зміщення смуг.
Тканину для рулонних штор підбирають індивідуально, оскільки матеріали повною мірою повинні відповідати поставленим критеріям і виконувати певні завдання. Правильно обрані тканинні ролети прослужать максимально довго без втрати функціональності та первісного зовнішнього вигляду.