Історія стилю лофт бере початок у першій половині минулого століття. Його поява зумовлена переміщенням промислових потужностей за міську межу і здачею порожніх площ в оренду під житло або майстерні. Переваги таких приміщень із цегляними або кам'яними стінами, трубами на видноті та підлогами з бетону першими оцінили люди, пов'язані з творчістю. Завдяки бажанню та особливому підходу вдалося створити унікальний дизайн.

Для реалізації проєктів ідеально підходять великогабаритні приміщення з високими стелями і великими віконними прорізами. Оформлення вікон шторами в стилі лофт також має відповідати цьому напрямку. Популярністю користуються лаконічні конструкції без зайвого декору.

У яких приміщеннях доречний стиль лофт?

Елементи стилю лофт мають чудовий вигляд не тільки в оселях. Такий дизайн підійде для:

  • майстерень;

  • розважальних закладів;

  • зимових садів;

  • закладів громадського харчування;

  • конференц-залів;

  • офісів.

штори в стилі лофт

На сьогодні у стилю лофт є величезна кількість вірних шанувальників. З його допомогою можна успішно трансформувати невеликі приміщення, зробити їх житловими і функціональними, тому лофт часто зустрічається в малогабаритних квартирах.

Для оформлення простору необхідно уважно вибирати рулонні штори день-ніч сірі, при цьому важливе значення мають метраж житла, інтенсивність природного світла, кількість меблів. У результаті ви зможете створити гарний і комфортний інтер'єр.

Особливості вибору штор: рекомендації дизайнерів

До основних задач інтер'єрів у стилі лофт, про які не варто забувати в процесі купівлі штор, належать:

  • візуальне розширення простору;

  • створення відчуття свободи;

  • забезпечення комфорту;

  • наповнення приміщення світлом і повітрям.

Штори в стилі лофт повинні мати такі характеристики:

  1. Простота й одношаровість. Вдалими вважаються конструкції з прямими лініями і мінімальною кількістю складок.

  2. Нейтральні тони. Неприпустима наявність яскравих і романтичних малюнків. Оптимальні принти – клітинки, смужки, геометричні орнаменти.

  3. Тканини, що розсіюють світло. Рекомендованими є матеріали з матовою поверхнею, грубим плетінням.

Рулонні штори лофт не обов'язково повинні досягати підлоги. Допускається поєднання рулонних або римських штор, плісе, жалюзі з фіранками в підлогу з напівпрозорих або щільних матеріалів. Текстиль із грубим плетінням використовується для зонування внутрішнього простору. З його допомогою можна виділити зону для сну або місце для роботи.

штори для лофт дизайну

Вдалі кольори текстильних виробів

Рулонні штори в стилі лофт та інші різновиди текстилю не повинні акцентувати на собі увагу. Для їх пошиття використовують тканини нейтральних відтінків:

  • бежеві;

  • сірі;

  • хакі;

  • «запилена» троянда;

  • коричневі.

Білий колір в інтер'єрах індустріального стилю застосовується рідко. Дизайнерські задачі можна вирішити за допомогою портьєр синього, чорного або червоного кольору.

Які штори підходять для стилю лофт?

які штори підходять для стилю лофт

Ключовим вимогам щодо практичності, лаконічності та зручності у використанні, відповідають такі різновиди світлозахисних систем:

  1. Жалюзі. Можна підібрати моделі з ламелями, розташованими вертикально, і японські екрани. Єдина система може об'єднувати текстильні вироби з різними показниками світлозахисту для приємного розсіювання світла і надійного затемнення внутрішнього простору. Підходять також горизонтальні жалюзі із пластику або алюмінію.

  2. Рулонні штори для лофт дизайну. На прямокутні суцільні полотна за бажанням наносять тематичні фотозображення, які поєднуються з кам'яною або цегляною кладкою, грубими меблями, індустріальним декором. Не менш популярні й однотонні варіанти – забарвлення меланж або сірі штори блекаут рулонні. Такі вироби відмінно контрастують з інтер'єром у стилі лофт.

  3. Римські штори. Оптимальними вважаються моделі, що формують під час підйому чіткі й рівні складки.

  4. Рулонні штори день-ніч. Можна підібрати ефектні однотонні моделі в сірих, чорних або навіть світлих відтінках. Тканинні ролети системи день-ніч лаконічні та практичні, тому ідеально вписуються в індустріальний дизайн.

Також варто розглянути прямі і лаконічні штори в підлогу з бавовни, льону, рогожки. Грубість стилю пом'якшують за допомогою напівпрозорого тюлю неяскравих відтінків. Для навішування підійде металевий карниз. Доступно безліч варіантів на будь-який смак, тому труднощів з вибором не виникне.

Якщо вам складно відмовитися від багатошарових систем з об'ємними формами, можна створювати сучасні комбінації. Наприклад, купити рулонні штори і легкі однотонні тюлі. Таке поєднання не перевантажуватиме простір, а навпаки, відображатиме тематику стилю лофт.