Створення комфортного інтер'єру – це завжди комбінація різних матеріалів і дизайнерських рішень, зокрема й під час оформлення вікна або інших прозорих конструкцій. Для оздоблення інтер'єру використовують один із варіантів сонцезахисних систем – класичні тканинні або рулонні штори. Однак ефектно оформити приміщення можна, використовуючи і рулонні штори на вікна, і одночасно тюль. Така комбінація поєднує в собі переваги матеріалів і створює комфортний і привабливий варіант інтер'єру.
Вибрати найбільш підходящий вид рулонних штор можна в нашому онлайн-магазині Rolmax, де представлений широкий асортимент за колірною гамою, конструкцією і використанням інноваційних матеріалів.
Як поєднувати звичайні та рулонні штори: практичні поради
Поєднання рулонних і звичайних штор – досить проста задача, з якою може впоратися власник будинку, який не має спеціальних навичок. Достатньо прислухатися до фахівців, які дають кілька простих і доступних для реалізації порад.
Насамперед слід використовувати комбінацію обох матеріалів. Але спочатку спробуємо розібратися в тому, що краще – рулонні штори чи звичайні?
Переваги кожної версії контролю світлового потоку
У кожного з різновидів – рулонного або класичного тканинного – є свої плюси. Звичайні варіанти:
-
надають легкості;
-
створюють нерівномірність простору, забезпечуючи ефект природності та життєвості.
Рулонні вироби більш прямолінійні, вони впорядковують віконний простір і дуже комфортні у використанні. З перерахованих переваг легко зробити висновок, що ідеальним рішенням може бути поєднання обох версій оформлення вікон.
Бічні фіранки та основна конструкція
Найпоширеніший і найпростіший, але не менш від цього ефектний варіант – встановлення штор і використання тюлевих фіранок.
Тюль прикріплюють до верху і розвішують так, щоб вона спускалася вільно. Якщо вікно невелике або є необхідність збільшити доступ світла, можна з боків встановити засувки або паски. Вони підтримуватимуть об'ємне полотно посередині, створюючи затишний альковний простір. Це – класичний дизайн, який більше підходить для строгих, простих форм в інтер'єрі:
-
у вітальні;
-
спальній кімнаті;
-
інших житлових або комерційних приміщеннях.
Комбінація в кілька рівнів
Розташувати тканинні ролети день-ніч і тюль можна в кілька рівнів: тюль, наприклад, угорі кухонного або верандного вікна, а захисну конструкцію, котра згортається, – внизу. Так можна домогтися ефекту дизайнерської привабливості навіть у невеликих приміщеннях, де:
-
тканинна частина виконуватиме роль заповнювача верхнього простору;
-
рулонна – функцію елемента, що дає змогу зручно керувати рівнем освітленості.
Це практичне рішення для багатьох приміщень, з хорошою сумісністю для будь-якої версії дизайну.
Пряме нашарування
Іноді більш ефективним буде незвичайне рішення, що поєднує в собі тюль поверх рулонних штор. Перш за все, така версія ідеально підходить для кімнат, де є інтенсивне сонячне освітлення і потрібна додаткова регуляція. Крім того, наявність двох варіантів оздоблення віконного простору дає змогу змінювати форму дизайну, використовуючи як тюлеве, так і ролетне оформлення. Це створює додаткову різноманітність і буде корисно для дитячої кімнати або будь-якого іншого приміщення, де необхідно створити інтер'єр, який динамічно змінюється.
Дизайнерське розташування
Іноді віконний простір має нестандартну форму – вікна складної конфігурації, спеціальної довжини. У цьому разі рулонні штори і тюль в інтер'єрі будуть ефектно доповнювати дизайн і гармонізувати простір.
Кольорові рішення
Вище ми говорили тільки про те, як правильно поєднувати рулонні штори і звичайні, в технічному поєднанні об'єктів. Але важливо підбирати їх і за правилами контрасту або в повній відповідності тонів. Тоді інтер'єр матиме ідеальний вигляд.
Головне правило, коли тканинні ролети разом зі звичайними шторами створюють комфорт, – це помірність і почуття смаку, відповідність очікуванням самого власника квартири або будинку, а також дизайнерському рішенню.