Зручна конструкція і лаконічний дизайн рулонних штор зробили їх дуже популярними. Вони є настільки функціональними, що знайшли застосування не тільки в оформленні вікон. Існують різні варіанти і способи використання цього виду виробів.
Важкі багатошарові фіранки і портьєри користуються все меншою популярністю і цінуються в основному незмінними любителями класики. На їхню заміну прийшли лаконічні рулонні штори – нестандартні рішення, які застосовуються практично в будь-яких інтер'єрах, навіть у класичних. Їхня основна функція така сама, як і в традиційних штор, – обмеження проникнення в приміщення сонячного світла і захист від сторонніх очей. Їхньою головною перевагою є простота у використанні, вони легко кріпляться на вікнах і за допомогою підняття на певну висоту регулюють освітленість приміщення.
Великий вибір матеріалів, фактур і дизайнерських рішень дає змогу виготовити рулонні штори за індивідуальними розмірами, які впишуться в будь-який інтер'єр житлового або комерційного приміщення. До цього можна додати легкість у догляді та управлінні, яке під силу навіть дітям.
Всі ці якості дозволяють знайти застосування тканинним ролетам не за прямим призначенням. Пропонуємо ознайомитися з 5 способами, де можуть використовуватися такі елементи декору.
Маскування технічних ніш із трубами, лічильниками та електротехнічними вузлами
Здебільшого розведення труб з лічильниками облаштовують у нішах або коробах. Однак не завжди є можливість зробити декоративне оздоблення або облицювання плиткою. А без цього такі місця виглядають не естетично, цю проблему можна вирішити за допомогою рулонних штор.
Тканинні ролети замість меблевих дверей
У маленьких квартирах вузькі рулонні штори можуть стати оригінальним варіантом заміни розпашним дверцятам шаф і заощадити корисну площу. Вал можна закріпити між стінками шафи. Для кращого результату можна вибрати моделі з обтяжувачем, тоді конструкція не буде рухомою. Таке застосування актуальне для невеликих шафок у ванних кімнатах.
Великий вибір кольорів, принтів і текстур дає змогу підібрати полотно, яке пасуватиме до будь-якого інтер'єру і шафи. При виборі потрібно відштовхуватися від призначення приміщення. Для житлових кімнат найкраще підходять штори з натуральних матеріалів – ротанг, бамбук. Напівпрозорі варіанти візуально зроблять приміщення просторішим. Для кухонь, передпокоїв, ванних кімнат і гардеробних рекомендується використовувати більш довговічні матеріали – поліестер, льон, віскоза.
Зонування приміщення
Рулонні штори можуть виступити як нестаціонарна перегородка, яка дасть змогу візуально розділити простір на зони. Наприклад, розділити гостьову і обідню частину приміщення, розбити кімнату на робочий кабінет і зону відпочинку, дитячу спальню та ігровий куточок. Головною особливістю такого способу зонування є можливість швидко розбити кімнату на зони і також швидко прибрати перегородку.
Рулонні штори великих розмірів як міжкімнатні двері
Такий спосіб використання тканинних ролет зробить інтер'єр незвичайним. Також це дасть змогу заощадити кошти та корисну площу. Для цього можна вибрати моделі з натуральних або синтетичних полотен, які виконані в стилі еко, кантрі або ретро. Їх можна гармонійно вписати в скандинавський або азіатський інтер'єр. Рулонна штора як міжкімнатні двері є одночасно функціональним і естетичним рішенням. Позитивні сторони такого використання:
-
вільна циркуляція повітря;
-
легкість у догляді;
-
простий монтаж і демонтаж.
Нестандартний екран для проектора
Екран для домашнього кінотеатру можна зробити за допомогою виробів «блекаут» зі світловідбивним ефектом. Такі однотонні рулонні штори можуть оснащуватися системою дистанційного керування.
Таким чином, її можна одного разу змонтувати і подальше управління буде здійснюватися через пульт дистанційного керування. Одним натисканням кнопки штору можна розгорнути або згорнути.