Дача – це чудове місце для релаксу та перезавантаження, де можна відволіктися від міського шуму, насолодитися природою, свіжим повітрям, співом птахів. Щоб дачний будиночок був комфортним і затишним, слід приділити особливу увагу оформленню інтер'єру. Відмінним рішенням для дизайну вікон стануть рулонні штори. Такий декор не перевантажить простір як об'ємні штори або гардини.
Ролети тканинні зручні в застосуванні, вони мають дуже стильний вигляд. Конструкцію монтують на раму, тому можна встановити режим «провітрювання», не піднімаючи полотно. Так, кімната наповниться свіжим повітрям, а сонячне світло буде заглушене шторою.
Рулонні штори: особливості вибору розміру
Вибирати рулонні штори на дачу варто, орієнтуючись на їхній розмір. Також важливо враховувати спосіб кріплення. Якщо виріб буде встановлено на раму, штора підбирається за шириною віконної конструкції. Якщо буде монтуватися на стелю, необхідно підбирати розмір так, щоб полотно перекривало раму зі склом. Якщо штора буде дуже вузькою, з вулиці буде проглядатися вся кімната.
У випадках, коли конструкція рами складається з декількох секцій, можна встановити одну рулонну штору на всю ширину вікна або придбати кілька варіантів на кожну ділянку. Другий спосіб зручніший, якщо вікно дуже широке. Крім того, він дозволяє регулювати рівень проникнення сонячних променів через кожну секцію окремо.
У магазинах можна замовити рулонні штори для заміського будинку за індивідуальними вимірами або купити готові. Стандартно їхня ширина може становити 30, 40, 50, 60, 70, 80 см. Широкі штори не дуже зручні, оскільки вони важчі, вимагають надійних кріплень, у разі протягу створюють шум, стукають об раму. Встановлення декількох полотен – кращий варіант для більшості користувачів.
Основні переваги рулонних штор для заміського будинку
Рулонні штори для дачі – це чудове рішення. Така сонцезахисна конструкція відрізняється масою переваг:
-
Збереження тепла. Тканинні ролети встановлюють близько до скла, тому між вікном і полотном створюється повітряний прошарок, який запобігає втраті тепла в холодну пору року.
-
Збереження прохолоди. Виробники наносять на полотно спеціальні світловідбивні частинки, що дає змогу зберегти комфортну температуру в приміщенні у літню спеку.
-
Простота управління. Деякі моделі ролет оснащені механізмом для дистанційного керування. Так можна змінювати положення полотна навіть з іншої кімнати.
-
Вогнетривкість. Класичні тканинні фіранки закривають батареї, стають перешкодою для повітрообміну, а рулонні штори просякнуті спеціальним вогнетривким засобом.
-
Економія простору. Рольштори не закривають доступ до використання підвіконня.
-
Простота догляду. Полотно просочено засобом, який відштовхує пил. Для того щоб конструкція прослужила довгі роки і водночас не втратила свою естетичність і функціональність, досить протирати її вологою тканиною або пилососити.
-
Блокування сонячного світла. Можна затемнити приміщення. Є моделі полотен з різним ступенем щільності. Наприклад, у спальні можна встановити ролети блекаут і насолоджуватися відпочинком у темряві навіть у сонячний літній день.
Вибір ролет з урахуванням типу приміщення
Сучасні виробники пропонують чудовий вибір рольштор на будь-який смак. Можна підібрати варіант для встановлення в туалеті, ванній, у кухні, спальні та в інших приміщеннях. Для залу і кабінету відмінно підійдуть моделі з напівпрозорими полотнами. Для спальні краще вибрати штори з щільного матеріалу, який не пропускає сонячне світло. Для дитячої найчастіше використовують жалюзі день-ніч або блекаут.
Для зимового саду або басейну краще вибрати моделі зі світловідбивним напиленням. Такі полотна допоможуть запобігти надмірному підвищенню температури в приміщенні.
Якщо кімната невелика, можна встановити рулонну конструкцію з механізмом ручного управління на пружинах. Якщо вікна розташовані дуже високо, краще придбати сонцезахисні конструкції з можливістю дистанційного керування.