Як ми любимо коротати час у вітальні – тут збираються всією сім'єю вечорами, приймають гостей, відзначають урочистості або просто відпочивають з улюбленою книгою після трудового дня.
Створити затишок у вітальні допомагають правильно підібрані сонцезахисні системи. При оформленні віконних прорізів у цьому приміщенні варто придивитися до рулонних штор. Вони мають хороші експлуатаційні характеристики і велику колірну гаму, завдяки чому підійдуть для будь-якого інтер'єру.
Переваги та недоліки рулонних штор
Порівняно зі стандартними фіранками, у рулонних можна виділити кілька основних переваг:
-
На відміну від важких портьєр, легкі й мінімалістичні рулонні штори для вітальні не займають багато простору, дають змогу кількома рухами підняти їх, тим самим впустивши світло в приміщення, або навпаки – опустити, обмеживши його доступ.
-
Збереження приватності. Рулонні штори у вітальню виготовляють зі щільних матеріалів, завдяки чому в опущеному стані захищають не тільки від яскравого світла, а й від сторонніх очей. Пропускні характеристики тканин бувають різні, тому легко можна підібрати моделі для різних приміщень: спальні, кухні, вітальні, кабінету, дитячої.
-
Можливість підібрати модель під багато стилів інтер'єру. Великий вибір кольорів, однотонних і принтованих полотен.
-
Простота в догляді. Полотно стійке до впливу ультрафіолету і пилу, легко миється. Практично протягом усього терміну експлуатації зберігають первісний вигляд.
Що стосується недоліків, то основний – це те, що такий вид сонцезахисних систем у деяких стилях інтер'єру буде недоречним або його складно підібрати. До таких належать: бароко, ампір, класика.
Які рулонні штори підійдуть у вітальню?
Тканинні ролети у вітальні можуть бути різних типів і розмірів. Сьогодні за індивідуальним замовленням можна виготовити такі вироби навіть на панорамні вікна.
За конструктивними особливостями рулонні штори для вітальні діляться на:
-
відкриті, що складаються з алюмінієвого вала, тканинного полотна і механізму, який регулює його положення;
-
закриті, які мають з боків короби з направляючими.
Відкриті рулонні штори у вітальню в сучасному стилі мають низку переваг перед закритими:
-
довше зберігають первісний вигляд завдяки тому, що використовується якісна тканина і фурнітура під час виробництва;
-
конструкція забезпечує щільне прилягання полотна до вікна;
-
нижня планка перешкоджає деформуванню полотна під час провітрювання.
Таким чином, усі переваги відкритого виду полягають у тому, що вони практичні, доступні, зберігають свою форму і довго служать.
Види тканин для рулонних штор у вітальню
Люди все більше віддають перевагу екологічним натуральним матеріалам. Однак не у всіх випадках такий вибір буде виправданим, наприклад, природні матеріали менш стійкі до впливу ультрафіолету, ніж синтетичні. Вони схильні до вигорання і швидко втрачають привабливий вигляд.
У нашому каталозі представлені такі види полотен рулонних штор для вітальні:
-
однотонні;
-
з принтами;
-
під льон;
-
під бамбук;
-
під джут.
Останні три види припадуть до смаку любителям природних матеріалів. Візуально вони схожі на натуральні, але виготовляються з поліестеру, що має більш високі експлуатаційні характеристики. Також популярністю користуються штори рулонні день-ніч.
З чим мають поєднуватися тканинні ролети у вітальні?
Рулонні штори в інтер'єрі вітальні повинні виглядати гармонійно з навколишніми об'єктами. Потрібно підбирати їхній колір і фактуру так, щоб вони підходили під стіни, меблі та декор у кімнаті. Найчастіше віддається перевага універсальним пастельним нейтральним тонам: бежевому, сірому, білому.
Світлопроникність сонцезахисних конструкцій
Цей критерій визначає світлопропускну здатність полотен, тобто, яка кількість сонячних променів у відсотках потраплятиме в приміщення. Він також важливий, як і інші, і ділить рулонні тканинні ролети на такі види:
-
напівпрозорі з ефектом розсіювання світла;
-
дімаут, що мають середній ступінь затемнення на 60-80%;
-
блекаут, що перекривають доступ світла на 95-100%.
Штори блекаут підійдуть для вітальні, в якій є домашній кінотеатр. Полотно має тришарове прогумоване покриття і повністю блокує потрапляння світла в приміщення.