Користувачі вже давно гідно оцінили мансарди. У них успішно організовують спальні, дитячі кімнати, майстерні, робочі кабінети і бібліотеки. Це приміщення комфортне для організації в ньому простору будь-якого призначення. Однак оформлення мансардних вікон ускладнене їхньою специфікою.
Мансардні вікна розташовуються під кутом і звичайні штори, ролети або жалюзі не вдасться закріпити як на стандартних віконних конструкціях. Але існує спеціально розроблена рулонна штора на мансардне вікно.
Мансарди особливо потребують захисту від світла, оскільки в літній період без захисту від сонячних променів не обійтися, вони безпосередньо потрапляють у вікна, що загрожує перегрівом кімнати. Надмірний вплив ультрафіолетового випромінювання сприяє вигорянню підлогового покриття, оздоблення стін, меблів.
Рулонні штори на мансардні вікна являють собою касетну конструкцію з трьох складових:
-
тканинного полотна;
-
вала для намотування тканини;
-
напрямних, які забезпечують рух полотна.
Вал, на який намотується полотно, оснащений пружинним механізмом. Монтаж конструкції здійснюється зверху над вікном. На нижній частині закріплюється обтяжувальна планка, яка дає змогу полотну рівномірно розкручуватися і залишатися в натягнутому положенні. Планка з обох боків вставляється в напрямні і пересувається по них.
Керувати положенням штор можна механічно або автоматично. Перший спосіб вважається ручним, коли штору опускають або піднімають, тримаючись за її нижній край. Другий спосіб передбачає встановлення електроприводу для регулювання положення ролет за допомогою пульта ДУ.
Рулонні штори для мансардних вікон: переваги
Переваг у таких виробів багато:
-
Ідеально вписуються в будь-який інтер'єр. Правильний вибір забарвлення рулонних штор на мансардні вікна гармонійно доповнить інтер'єр або стане його акцентом. Велика палітра кольорів і відтінків дає змогу підібрати потрібне полотно для кожного покупця. Є як яскраві кольори, так і приглушені пастельні.
-
Зручність в експлуатації. Оскільки специфіка таких ролет передбачає їх розміщення на досить великій висоті, вони комплектуються електроприводом. Це дає змогу керувати ними на відстані за допомогою пульта ДУ, сенсорним датчиком або кнопкою, розміщеною на стіні. Такий пристрій може входити в систему «розумного будинку», коли одним пультом управління можна регулювати положення однієї або декількох штор одночасно.
-
Простота догляду. Рулонні штори для мансардних вікон мають спеціальне пило- і брудовідштовхувальне покриття, тому, на відміну від звичайних, вони забруднюються менше і повільніше. Для очищення достатньо іноді протирати їх вологою ганчіркою.
-
Міцність конструкції та полотна. Для виготовлення рольштор використовуються міцні натуральні або синтетичні тканини. Алюмінієвий короб і вал служать протягом тривалого періоду часу без будь-яких пошкоджень.
-
Надійна фіксація. Мансардні рулонні штори не провисають завдяки комплектації спеціальними напрямними, які щільно фіксують полотно в потрібному положенні. Завдяки цьому зберігається його ідеальне натягнення і забезпечується необхідне затемнення вікна.
Особливості мансардних тканинних ролет
Розглянемо основні особливості, які допоможуть вибрати і купити рулонні штори на мансардні вікна. Вироби можуть мати полотна з різною світлопроникністю: прозорі, призначені для розсіювання яскравого світла, напівпрозорі, які роблять світло менш інтенсивним, і блекаут – з повним затемненням.
Види матеріалів для рольштор:
-
напівпрозорі та прозорі тканини з бавовни, льону, віскози, поліестеру, що розсіюють світло без затемнення;
-
натуральні матеріали – льон і бамбук – екологічні, підійдуть для інтер'єрів в екостилі;
-
штори «день-ніч» або «зебра» становлять собою поєднання двох типів тканин – прозорої та непрозорої, смужки яких чергуються між собою.
Рулонні штори на мансардні вікна, купити які можна в нашому магазині, допоможуть зробити інтер'єр мансарди оригінальним і закінченим. Під час їхнього вибору потрібно враховувати колірну гамму і призначення приміщення.