Зі звичайними вікнами розібратися нескладно – щоб захиститися від непотрібного світла і поглядів зовні, досить встановити карниз і повісити традиційні тканинні штори. Але що робити, якщо віконна конструкція має нестандартну форму, наприклад, ромб, трапецію або арку? Як підібрати штори для нестандартних вікон?

Основні типи нестандартних віконних конструкцій

У сучасній архітектурі все частіше можна зустріти вікна нестандартних форм, які здатні перевтілити навіть стандартні міські будівлі. Складність таких конструкцій полягає не тільки в правильному проєктуванні, а й у їхньому встановленні та декоруванні, особливо коли йдеться про монтаж штор і жалюзі день-ніч. Якщо залишити вікна без декору, то можна зіткнутися з ніяковими поглядами перехожих або надмірною кількістю сонячних променів, що проникають у приміщення. Однак для тих, кому важливі приватність і затишок, цей варіант не буде найзручнішим.

як підібрати штори для нестандартних вікон?

Перед тим як купувати сонцезахисну систему, важливо враховувати, що вікна незвичайної форми бувають декількох типів:

  • арочні – популярне рішення, яке не тільки підсилює природне освітлення, а й візуально робить простір більш об'ємним;

  • трапецієподібні – такі вікна встановлюють як зовні будівлі, так і всередині приміщень, де вони допомагають розмежовувати зони;

  • круглі – можуть бути як нерухомими, так і з можливістю відкривання. Вони часто використовуються для оформлення приміщень на горищі;

  • трикутні – підходять для мансардних поверхів, гармонійно поєднуються з гострими дахами і дають змогу ефективно використовувати простір;

  • овальні – створюють візуальний ефект подовження, надаючи кімнаті відчуття простору і легкості.

штори на нестандартне вікно

Варіанти штор на нестандартні віконні конструкції

Для декорування вікон нестандартної форми чудово підійдуть різні види сонцезахисних систем:

  1. Плісе. Ці жалюзі ідеально підходять для круглих, овальних і арочних вікон. Вони складаються і розгортаються, як гармошка. Такі моделі займають мінімум місця і можуть бути встановлені на різних карнизах. Управління здійснюється за допомогою ручки, шнура або пульта – останній варіант буде зручний для мансардних поверхів. Жалюзі плісе застосовуються для вертикальних, похилих і стельових віконних систем.

  2. Рулонні штори. Якщо вам потрібні системи під індивідуальні розміри, зверніть увагу на рулонні штори. Ці вироби приваблюють своєю простотою й елегантним дизайном. Встановлення таких конструкцій можливе як на стіну, так і безпосередньо на раму вікна. Розмір і форма можуть бути будь-якими, що дає змогу використовувати рулонні штори для нестандартних вікон. Тканинні ролети прекрасно гармонують із фіранками і тюлями, легко вписуючись у будь-який стиль інтер'єру – від мінімалізму до лофту.

  3. Жалюзі горизонтального та вертикального типу. Моделі можуть мати різні форми. Такі жалюзі підходять для віконних систем, наприклад, зі зрізаним кутом, а також для трапецієподібних, ромбоподібних, аркових та інших незвичайних конструкцій. Ці вироби дають змогу зручно регулювати потік світла протягом дня. Пластикові та алюмінієві моделі популярні в офісах, а для створення затишку в будинку краще вибирати дерев'яні або бамбукові варіанти.

варіанти штор на нестандартні вікна

Штори на нестандартне вікно: особливості

Сучасні дизайнерські тренди дають змогу облаштувати простір у будь-якому стилі – від розкішних багатошарових рішень з ламбрекенами до елегантного мінімалізму, який пропонують рулонні штори на нестандартні вікна.

Управління жалюзі день-ніч з незвичайною формою вимагає особливого підходу. Важливо заздалегідь обговорити всі технічні особливості з виробником, адже такі сонцезахисні системи мають бути не тільки естетичними, а й зручними в повсякденному використанні. Під час вибору моделі потрібно враховувати, чи передбачається відкриття вікон, чи це фіксовані конструкції. Також необхідно враховувати призначення приміщення і розташування віконних прорізів. Найчастіше нестандартні системи не відчиняються, а отже, такі жалюзі зазвичай фіксуються в одному положенні.

Враховуйте світлопроникність тканин. У наявності є як полотна blackout, які повністю блокують сонячні промені, так і прозорі тканини, що виконують декоративну функцію.