Сірий колір можна назвати справжньою магією, оскільки він одночасно простий і різноманітний. Щоб вибрати відповідні штори до сірих стін, важливо розібратися в тому, яку атмосферу створює цей колір як основа для сучасного дизайну інтер'єру.

Сірий створює атмосферу умиротворення і нейтральності. Цей відтінок не напружує зір, сприяє розслабленню і допомагає зосередитися, не відволікаючи на зовнішні подразники. Завдяки своїм особливостям, він добре поєднується з насиченими кольорами, різними візерунками і плавними переходами відтінків.

Як підібрати штори до сірих шпалер?

штори до сірих стін

Основна мета – створити збалансовану композицію. Ось головні підходи:

  1. Контраст. Жалюзі день-ніч яскравих відтінків (гірчичний, теракотовий, смарагдовий, темно-синій, бордовий) здатні освіжити інтер'єр у сірій кімнаті та привнести в нього глибину. Це відмінний вибір для сучасних інтер'єрів.

  2. М'яке поєднання. Для збереження спокійної атмосфери варто вибрати тканинні ролети в пастельних відтінках: бежевий, пудрово-рожевий, світло-блакитний, м'ятний. Ці кольори м'яко контрастують із сірими стінами, не порушуючи гармонії.

  3. Монохром. Використання однакових відтінків рольштор і стін може додати інтересу й елегантності в приміщення. Головне – підбирати тканину, яка буде на 1-2 відтінки світлішою або темнішою за шпалери, щоб уникнути злиття і створити контраст.

  4. Натуральні кольори. Кремові, пісочні та білі рулонні штори – найкраще рішення для будь-якого інтер'єру. Вони наповнюють простір легкістю і допомагають візуально розширити кімнату.

рулонні штори під сірі шпалери

Вибір кольору рулонних штор під сірі стіни

Перед тим як вибирати штори, приділіть увагу відтінку сірого на ваших стінах. Він може бути:

  • теплим (з додаванням бежевого або коричневого);

  • холодним (з нотками блакитного або зеленого);

  • нейтральним (без виражених відтінків).

Вибір кольору рулонних штор безпосередньо залежить від відтінку стін, що переважає в інтер'єрі. Якщо в приміщенні теплий сірий тон, найкраще виглядатимуть тканинні ролети бежевих, кремових, пісочних або кавових відтінків, а також моделі з візерунками у теплій колірній гамі. У разі холодного підтону краще віддати перевагу шторам білого, синього, бірюзового, фіолетового кольорів, а також моделям зі сріблястими відтінками. Нейтральний сірий вважається найбільш універсальним – його легко поєднувати практично з будь-яким кольором.

які штори підібрати під сірі стіни

Які штори підібрати під сірі стіни для різних приміщень?

Розглянемо, як правильно підібрати штори під сірі шпалери у вітальні та інших кімнатах:

  1. Для темно-сірих шпалер у вітальні відмінно підійдуть насичені тони – благородний синій, глибокий бордовий або смарагдовий. Якщо стіни світло-сірі, можна додати яскравості за допомогою рулонних штор з виразним малюнком. Однак якщо в інтер'єрі вже є візерунки – на меблях або шпалерах – варто підходити до вибору текстилю обережно, щоб не перевантажити простір.

  2. Які рулонні штори вибрати для спальні зі світло-сірими шпалерами? Під час оформлення інтер'єру часто застосовують правило контрастів – світле поєднується з темним і навпаки. Однак саме в спальні краще віддавати перевагу м'яким, нейтральним відтінкам. Пастельні кольори допомагають створити розслаблюючу атмосферу, не дратуючи очей.

  3. Підбір у дитячу кімнату. Темні рулонні штори під сірі шпалери – не найкращий вибір для інтер'єру дитячої. Якщо потрібен захист від світла під час сну, відмінно підійдуть штори блекаут, які справляються з цим завданням без необхідності затемнювати всю кімнату. Зайва похмурість може негативно вплинути на емоційний стан дитини. Оптимальним варіантом стануть світло-сірі шпалери або відтінки сіро-блакитного.

  4. Підбір тканинних ролет для кухні. Розгляньте варіанти в теплих відтінках: помаранчевий, червоний, бордовий, малиновий, лимонний або оливковий. Також добре виглядають тканини з квітковими або ботанічними мотивами.

підібрати штори під сірі шпалери

Що спокійніший сірий відтінок стін, то ширші можливості для вибору рулонних штор – можна використовувати навіть найнестандартніші та найяскравіші ідеї. Головне – враховувати загальний стиль інтер'єру і призначення кімнати.