Штори можуть виконувати не тільки декоративну функцію оформлення вікна, а й підходять для зонування житлового простору. Якщо підібрати і розмістити їх правильно, можна легко візуально розділити кімнату на окремі функціональні ділянки.

Переваги використання штор для зонування приміщень

Штори для зонування простору мають переваги перед іншими варіантами:

  1. Шумоізоляція. Щільні текстильні матеріали здатні частково поглинати звуки. Звичайно, це не повна тиша, але різниця між кімнатою з тканинною перегородкою і без неї буде помітна, особливо під час роботи телевізора.

  2. Економія площі. На відміну від глухих перегородок або габаритних меблів, фіранки вимагають мінімального простору.

  3. Стилістична гнучкість. Штори для зонування кімнати можуть мати двостороннє оздоблення, що дає змогу використовувати їх як яскравий акцент в одній частині приміщення і водночас – як спокійний фон в іншій. Їх легко підібрати так, щоб відтінки гармонійно перегукувалися із загальною палітрою інтер'єру, об'єднуючи в орнаменті всі присутні кольори.

  4. Простота монтажу. Щоб повісити штори для поділу простору, не потрібно ніякого спеціалізованого інструменту. На відміну від встановлення фальш-стін або гіпсокартонних конструкцій, цей процес займає мінімум часу і не викликає труднощів.

  5. Чудовий спосіб замаскувати недоліки приміщення, що з'явилися після проведення ремонтних робіт.

Які штори підійдуть для зонування кімнати?

Які штори підійдуть для зонування кімнати?

Поділ простору в приміщенні здійснюється за допомогою різних видів штор і фіранок:

  1. Японські штори. Панельні мобільні вироби зовні схожі на міжкімнатні перегородки і при цьому займають дуже мало місця. Японські полотна з об'ємними візерунками або малюнками в 3D-форматі надають кімнаті стилю та унікальності.

  2. Із ниток. Невагомі фіранки надають кімнаті незвичайної візуальної легкості і не перевантажують простір. Поділ на зони за допомогою нитяних штор із намистинами має оригінальний вигляд і стає яскравим декоративним акцентом усього дизайну.

  3. Жалюзі. Для зонування кімнати підійдуть як вертикальні, так і горизонтальні варіанти. Жалюзі є практичним рішенням: вони надійно відокремлюють потрібну частину простору і, коли складені, майже не кидаються в очі.

  4. Портьєри. Штори варто вибирати двосторонні, щоб вони виглядали ефектно з кожного боку. Щільні портьєри не тільки прикрашають інтер'єр, а й допомагають забезпечити відокремленість і комфорт усередині приміщення.

  5. Рулонні штори. Вони чудово справляються не тільки з поділом простору всередині приміщення, а й виступають як спосіб приховати небажані деталі. З їхньою допомогою можна непомітно заховати практично все: чи то заглиблення в передпокої або ванній кімнаті, чи то шафа у вітальні, чи то гардероб у спальні. Вони не займають багато місця, легко монтуються й ідеально підходять для поділу приміщення на функціональні зони. Завдяки широкому вибору кольорів і типів тканин можна підібрати рулонні штори практично для будь-якого інтер'єру.

Варіанти зонування в різних кімнатах

зонування шторами в різних кімнатах

Зонування спальні та вітальні за допомогою штор

Вітальня і спальня – це ті приміщення, де важливо грамотно розділити простір. У залі фахівці радять виділити окремі ділянки для відпочинку, прийому гостей і сімейних вечерь.

Для цього можна використовувати напівпрозорі фіранки, які проходять через усю кімнату і ділять її на дві частини. У приміщенні квадратної форми перегородку краще розташувати паралельно вікну, а у витягнутому просторі – розмістити її під прямим кутом до віконного отвору.

Перегородка зі штор на кухні

Зазвичай тканинні ширми на кухні застосовують для відділення зони готування від місця прийому їжі. У більшості випадків достатньо встановити всього одну таку перегородку.

Легкі тканини, що розвіваються, не підходять для кухні, оскільки можуть створити небезпеку в зоні приготування їжі. Більш практичним варіантом для зонування приміщення стануть жалюзі або рулонні штори.

Поділ на зони дитячої кімнати

Щоб дитина почувалася затишно у своїй кімнаті, створіть за допомогою перегородок зручну зону для сну і відпочинку. Чудовим варіантом стануть ширми, які встановлюються на напрямних зверху і знизу. Також можна використовувати рулонні штори з тематичними малюнками або в спокійних пастельних тонах, що гармоніюють з інтер'єром дитячої. Вони легко піднімаються й опускаються, даючи змогу за необхідності швидко змінити конфігурацію простору.

В інтер'єрах дитячих кімнат часто використовують балдахіни. Фахівці рекомендують прикрашати ліжко легкою і повітряною напівпрозорою тканиною.

Зонування шторами квартири-студії

Якщо в кімнаті є ніша, туди зручно поставити ліжко і відокремити цей простір щільною портьєрою. Зону для прийому їжі найкраще розташувати біля вікна, відокремивши її від решти кімнати за допомогою легкої тканини або класичних рулонних штор. Місце для відпочинку або зустрічей з гостями краще розмістити ближче до виходу з квартири. Для розмежування цієї зони відмінно підійде напівпрозорий тюль.